Lazerle Vajinal Daraltma

Lazerle Vajinal Daraltma | Gençleştirme | Sıkılaştırma | rejuvenasyon

Lazerle yapılan vajinal daraltma işlemine hastalarımız tarafından Lazerle vajina gençleştirme – vajinal yenilenme – vajinal rejuvenasyon – vajina sıkılaştırma da denmektedir.

Vajinal daraltma ameliyatlarımızı hem lazer kullanarak hemde cerrahi yöntem ile yapmaktayız. Doğru hastaya doğru yöntemin kullanılması hastanın operasyondan sonraki memnuniyeti için en önemli noktadır. 

Günümüzde kadınlar, güzel, çekici ve kendine güvenen biri olarak bedensel duyumların ve zevklerin keyfini çıkarmak ister.

Doğum yapmış kadınlar doğumdan sonra genital yapılarının eskisi gibi olmadığını değiştiğini fark ederler. Doğumdan sonra yıllar geçse dahi genital organların doğum öncesindeki eski haline geri dönmesi mümkün değildir.

Vajina genişliğinin artmasına sadece normal doğumlar neden olmaz.
 • Yaşın ilerlemesi
 • Cinsel ilişki sayısının fazla olması
 • Ağır yük taşınan işlerde çalışmak yada spor yapmak halter gibi
 • Kişinin kalıtsal bağ dokusunun özelliğine bağlı olarak ( özellikle fazla sigara içenlerde )
 • Düşükler ve kürtaj yaptırmak gibi jinekolojik müdahaleler
 • Menopoz sonucu östrojen düzeyinin azalması

Vajinal genişlik artabilir.

Bir yanda kendine güvenen, bedenini bilen ve özgürce cinselliğin keyfini çıkaran kadınlar varken, öteki yanda cinsel ilişki sırasında memnuniyetinin azaldığını, cinsel ilişki sırasında gaz çıkarır gibi seslerin geldiği gibi hoşnutsuz durumların oluştuğu ve genelde orgazm olamadığını ifade eden kadınlar vardır.

Yapılan bilimsel araştırmalar kadınların orgazm olmasını vajina ile penis arasındaki sürtünmelere, yani cinsel ilişki sırasında vajina duvarlarının mekanik olarak uyarılması ile vajinal kasların kasılması ve penisi daha kuvvetli olarak sarmasına bağlı olduğunu göstermiştir.

Doğumdan sonra yada yukarıda yazdığımız doğum dışındaki nedenlerden dolayı genişlemiş olan vajina eski darlığına ve elastikiyetine ulaşamaz daha geniş ve daha az esneyebilen bir yapıya sahip olur.

Bu nedenlerden dolayı hem erkek hemde kadın cinsel ilişkiden eskisi gibi haz alamaz.

Vajinanın eski darlığına ve elastikiyetine kavuşmasını hem lazer teknolojisi kullanılarak hemde cerrahi yöntem ile gerçekleştirebilmekteyiz.

Lazerin vajina üzerindeki en önemli etkisi : Vajina duvarının kanlanmasını ve kollajen yoğunluğunu arttırarak, vajinal duvarın eskisine göre gençleşmesini ve daha elastik bir yapıya sahip olmasını sağlamasıdır. Lazerin vajina üzerindeki gençleştirme etkisini hazırladığımız videodan izleyerek daha iyi anlayabilirsiniz.

Lazerle gençleşen ve daha elastik yapıya sahip olan vajina duvarı penisi daha sıkı kavrayacak ve cinsel ilişki sırasında hem kadın hemde erkek birbirini daha fazla hissedecektir.

Lazer ile yapılan vajinal daraltma işleminin diğer bir olumlu etkisi de vajinanın kuruluğu varsa bunun düzelmesini ve ph dengesini sağlayıp vajinal enfeksiyonları ( mantar ) engellemesidir.

 

Lazer ile yapılan vajinal daraltma ameliyatının avantajları nelerdir?

 1. Lazerle vajinal daraltmada kesi yapılmadığı için dikiş kullanılmaz
 2. Ağrısız olduğu için lokal yada genel anestezi kullanılmasına gerek yoktur
 3. İşlemden çok kısa bir süre (5 gün ) sonra cinsel ilişkiye girilebilir
 4. Çalışan kadınlar öğle arasında bile lazerle vajinal daraltma yaptırıp işlerine rahatlıkla dönebilirler
 5. 20 dakika gibi kısa sürede yapılabilir
 6. Muayenehanede yapılabilir
 7. Dikiş ve kesi yapılmadığı için risksiz ve yan etkisi olmayan oldukça güvenilir bir yöntemdir
 8. Uygun hastada başarı şansı yüksektir
 9. İşlemden sonrada hastanın ağrısı olmaz

Lazer ile yapılan vajinal daralma ameliyatının dezavantajları nelerdir

 1. 3-4 hafta sonra ikinci bir seans uygulanması gerekebilir ve  daha iyi sonuç verir. 2 yıl sonra tekrar yapılması gerekebilir
 2. Rahim, idrar torbası ve barsak sarkması olan hastalarda etkili değildir

 

Kimlere lazer ile vajinal daraltma yapılabilir kimlere cerrahi yöntem uygulanabilir?

Hastaya vajinal daraltma işleminin lazerle mi yoksa cerrahi yöntemle mi yapılmasının daha uygun olduğu söyleyebilmemiz için öncelikle muayene edilmesi gerekmektedir.

Normal vajinal doğum yapmamış olan kadınlara lazerle vajinal daraltma işlemi rahatlıkla uygulanabilir.

Normal doğum yapmış bir kadında bazen 3-4 santim daraltma yapılması gerekebilir.

Bundan dolayı normal doğum yapmış  idrar torbası, rahim, ve  barsak sarkması olan  kadınlarda vajinal daraltma işleminin lazer yerine cerrahi yöntem ile yapılması daha etkili ve iyi sonuç vermektedir.

İstisna durumlar olabilir bazen normal doğum yapmış olan kadınların  vajinal genişliklerinde aşırı miktarda artış olmaz bunlara lazer ile vajinal daraltma yapılabilir.

 

Lazer ve cerrahi yöntem ile yapılan vajinal daraltma işlemleri arasındaki farklar nelerdir:

Normal doğum yapmış olan kadınlara genellikle cerrahi yöntem ile vajinal daraltma yapılmaktadır çok fazla bir genişlik artışı yok ise nadiren de olsa lazer ile vajinal daraltma yapılabilir.

Normal doğum yapmamış kadınlara ise genellikle lazer ile vajinal daraltma yapılmaktadır. Çok nadiren de olsa cerrahi yöntem kullanılması da gerekebilir.

Lazer ile vajina en fazla yarım santim kadar daraltılabilirken cerrahi yöntem ile hastaya yeterli olacak şekilde istediğimiz kadar daraltma yapabilmekteyiz ( bazen 3-4 santim daraltma yapılması gerekebilir )

Lazer ile yapılan vajinal daraltmanın etkisi bir iki yıl sürerken cerrahi yöntemin etkisi çok daha uzun yıllar sürmektedir.

Lazer kullanılarak yapılan vajina daraltma işleminde dokular kesilmez dikiş kullanılmaz. Cerrahi yöntemde ise daraltma yapılacak kadar doku çıkarılır ve dikiş atılır.

Lazer ile yapılan vajina daraltma işlemden bir hafta sonra cinsel ilişkiye girilebilir. Cerrahi yöntemde ise bir ay sonra cinsel ilişkiye müsaade edilir.

Gerek lazerle gerekse de cerrahi yöntemle yapılan vajinal daraltmada hasta memnuniyetini arttıran en önemli konu, doğru hastaya doğru yöntem ile operasyon yapılmasıdır.

Dileyen hastalarımız

Lazerle vajinal daraltma nasıl yapılır

Cerrahi yöntemle vajinal daraltma nasıl yapılır bu konuları tüm detayları ile inceleyebilirler videoları izleyebilir.

Lazerle vajinal daraltma fiyatları

Lazer ile yapılan vajinal daraltma fiyatları işlemin yapılacağı yere ( hastahane ,özel muayenehane) ve aynı anda yapılacak diğer estetik ameliyatlara ( labioplasti, iç dudak estetiği, g noktası enjeksiyonu, kızlık zarı dikimi genital beyazlatma ) göre değişmektedir. Lazer ile yapılan tüm estetik ameliyatların güncel fiyatları konusunda sekreterimizden bilgi alabilirsiniz.