cinsel-haz-ve-orgazm-tedavileri-137

Genital PRP

Cinsel Haz ve Orgazm Tedavileri Nelerdir?

Genital estetik ameliyatlarının amaçlanan yararları arasında hem kadın hem de erkek eşte cinsel ilişkideki hissin arttırılması, cinsel hazzın yoğunlaştırılması, orgazm işlevinin sağlanması ve kolaylaştırılması da yer almaktadır. Özellikle son yıllarda kadınların cinsel farkındalığın artmasına paralel şekilde ‘Cinsel haz ve orgazm’ tedavileri ile ilgili uygulamalar hızla artmaktadır.

G Noktası büyütme ile orgazm olma tedavileri

G shot ©” , “G spot augmentasyonu veya “G spot amplifikasyonu” olarak da bilinmektedir. G noktası (G spot) vajinanın ön duvarında cinsel ilişkide haz ve orgazm fonksiyonunda önemli bir bölgedir. Anatomik bir organdan çok fonksiyonel bir alandır.

Cinsel ilişki sırasında vajinal orgazmı sağlayan G noktası cerrahi işlem gerektirmeden ‘hyaluronik asid’ dolgu enjeksiyonu ile büyütülmektedir. Bazen de yağ enjeksiyonu ile G noktası büyütülmesi de yapılabilir. Bu şekilde hem cinsel ilişki çok daha tatmin edici olmakta, hem de orgazm işlevi kolaylaştırılmaktadır.

Genital PRP uygulaması ile orgazm tedavileri

Genital PRP (Platelet Rich Plasma); kişinin kendi kanından hazırlanan plazmanın dış ve iç genital bölgeye uygulamasını içerir. Vajina içine veya dış kısmına yapılabilir.

Dış genital bölgede yüzeysel düzleşme ve gençleştirme yapar. Çöküntü, renk koyulaşması ve kırışıklıkları giderir; dolgunluk ve parlaklık sağlar.

O shot nedir?

İç genital ve klitoral alana yapılan PRP uygulamasıdır. Özellikle vajinanın ön duvarı ve klitoris bölgesine yapılan PRP enjeksiyonları cinsel haz ve orgazm işlevini arttırır. Bu nedenle O shot © yani ‘orgazm aşısı’ olarak da bilinir.

Vajinaya genital PRP uygulaması ilk kez ABD’de Dr. Charles Runels tarafından uygulanmıştır. O Shot© uygulaması; kadınlarda cinsel hazzın arttırılması, orgazm sorununun tedavisi ve idrar kaçırma problemleri için önerilen kliniğimizde de yapılan yeni bir tekniktir.

PRP (Platelet Rich Plasma) nedir?

PRP tıpta ortopedi, diş hekimliği, nöroloji, cilt hastalıkları ve kalp rahatsızlıkları gibi daha pek çok alanda uygulanan bir tedavi yöntemidir.

Damar yolundan alınan kan santrifüj edildikten sonra ‘Platelet’ veya ‘Trombosit’ adı verilen pıhtılaşma hücrelerinden zengin plazma elde edilir. Santrifüjle edilerek ayrıştırılan plazmadaki platelet konsantrasyonu yaklaşık 3-5 katına çıkmaktadır. Plateletten zengin plazmaya PRP (Platelet Rich Plasma)adı verilir.

Genital PRP enjeksiyonu cinsel hazzı arttırmak ve genital gençleşme (rejuvenasyon)  amaçlarıyla yapılmaktadır.

PRP nasıl etki eder?

Plateletler yapılarındaki alfa granüllerinde pek çok ‘Büyüme faktörleri’ (Growth factor) barındırırlar. Doku içine enjekte edilen plateletten zengin plazma (PRP) içindeki plateletlerden ayrışan büyüme faktörleri kolajen yapımını uyararak doku yenilenmesini sağlar.

Genital PRP büyük dudaklarda rejuvenasyon (gençleştirme) etkisi oluşturur.

Comments are closed.