genital estetik

Yaptıklarımız

1.GENİTAL ESTETİK VE CİNSEL FONKSİYON DÜZELTİCİ AMELİYATLAR

 • Vajinoplasti ( vajina estetiği – vajina daraltma – vajina genişletme ) 
 • Labioplasti ( iç dudak estetiği / dış dudak estetiği )
 • Labiamajoraplasti (dış dudak estetiği) 
 • Kliteropeksi ( klitorisin küçültülmesi ) 
 • G noktası enjeksiyonu ( G noktası dolgusu – orgazm aşısı) 
 • Klitoral unhooding ( klitoris derisinin inceltilmesi ) 
 • Perineoplasti ( vajinal doğum izlerinin düzeltilmesi ) 
 • Yağ enjeksiyonu ( yaşlılığa bağlı sarkmış büyük dudakların dolgunluğunun tekrar sağlanması )

 

2.LAZERLE GENİTAL ESTETİK UYGULAMALARI

 • Vajinal daraltma 
 • Genital beyazlatma – renk açma
 • İdrar kaçırma tedavisi (stress inkontinans)
 • Gebelik çatlakları 
 • Menopozal kuruluk 
 • Dış genital sıkılaştırma 
 • Tekrarlayan vajinal enfeksiyon tedavisi 
 • Doğum sonrası rehabilitasyon 
 • Genital siğil tedavisi

Son yıllarda lazer teknolojisinde meydana gelen yenilikler, genital estetikte lazerin kullanım alanını gün geçtikçe daha da yaygın hale getirmektedir.

GENİTAL ESTETİK NEDİR?

”Her yaşta gençlik hissinin tadını çıkarın”

Güzel görünmek ve herkes tarafından beğenilmek kadınların doğasında olan vazgeçilmez bir duygudur. Günümüzde genital estetik konuları göğüs ve burun estetiği kadar yaygın bir  şekilde dile getirilmesede internet kullanımının artması ile kadınlarımız genital estetik ile ilgili mutsuzluklarını ve isteklerini daha rahat ifade etmeye başlamıştır.

Kadınların çoğu genital bölgeleriyle ilgili hoşnutsuzluklarını eşleriyle ve en yakın arkadaşlarıyla bile konuşmaktan çekinmektedir.

Hatta doktorların kendisini yanlış anlayacağını düşündükleri için çekinir ve utanırlar bu yüzden de kendisini rahatsız eden genital organları ile ilgili estetik problemlerini dile getirmezler.

İnternet ve medyanın yaygın olarak kullanıldığı bir dönemde kadınların çoğu genital şekil bozukluklarının tedavisinin olduğunu bilmekte ve çözüm yollarına ulaşarak genital estetik ve fonksiyon bozukluklarını tedavi ettirmekteler. Bu operasyonlar sonucunda cinsellik konusunda kendilerine olan özgüveni tekrar kazanmaktalar.

 

Bir jinekolog olarak hastalarımızda genital estetik konusunda tespit ettiğim iki önemli değişikliğe değinmek istiyorum.

 1. Kadınlarımızın en önemli sıkıntıları; yetiştikleri toplumun kültürel yapısından dolayı genital bölgeleriyle ilgili şikayetlerini ve  yapılmasını istedikleri estetik operasyonları doktorlarla dahi konuşmaktan çekinmeleridir. Kadınların bu tür isteklerinde çekinmeleri çok gereksizdir. Biz kadın doğum doktorlarına göre bir hastanın yumurtalıklarıyla ilgili sıkıntıları ne kadar önemliyse genital estetik kaygıları ve istekleri de o kadar önemlidir. Üstelik genital estetik problemleri kadınları psikolojik olarakta çok etkilemekte cinsellikten soğutmakta ve uzaklaştırmaktadır.

Şunu sakın unutmayın doktorlarınız ile konuştuğunuz tüm bilgiler konuştuğunuz muayene odasında bir sır olarak kalır. Ve hasta bilgileri sizin dışınızda hiç kimseyle paylaşılmaz.

 1. Bundan yıllar önce gerek internetin gerek sosyal medyanın gerekse de sağlık dergilerinin bu kadar yaygın olmadığı dönemlerde hastalarımızın genital bölge hakkındaki bilgileri günümüzdeki kadar yoktu. Teknolojinin ilerlemesiyle kadınlarımız genital bölgeleriyle ilgili anormallikleri ve sıkıntıları daha kolay fark ediyorlar.

Örnek olarak:  Geçmiş yıllarda iç dudaklar hakkında yeterli bilgileri olmayan kadınlar iç dudak sakmasının ne olduğunu bilmemekte, iç dudakların tüm kadınlarda kendilerinde olduğu gibi büyük, sarkık ve uzun olduğunu düşünmekteydi. Günümüzde iç dudak sarkması her kadın tarafından kolaylıkla fark edilmektedir. Yapılan iç dudak estetiği ile farkında olmadıkları bir çok sıkıntının da ortadan kalktığını göreceklerdir.

Kadın doğum muayenesine giden siz kadınlara iki önerim olacak, bu şekilde hem hastalığınızın ne olduğunu çok iyi anlayacaksınız hem de kendinizi ve hastalığınızı çok iyi bir şekilde ifade edeceksiniz.

İlki: kadın genital anatomisi hakkında azda olsa bilgi sahibi olun. Normal bir kadın genital yapının nasıl olması gerektiğini öğrenmeniz günümüzde teknolojisinde çok kolaydır. İnternette normal kadın genital yapısı yazmanız yeterli olacaktır. Sadece resimleri inceleseniz dahi sizin için yeterli olacaktır. Bu konuda bir miktar bilgi edinmeniz hem şikayetlerinizi daha iyi anlatmanıza hem de doktorların sizlere anlattıklarını çok iyi anlamanıza yarayacaktır.

İkincisi: Konu genital estetik ve cinsellik olunca hastalarımız bir miktar çekinmekte ve şikayetlerini acık bir şekilde dile getirememektedir. Bu düşüncelerinizden vazgeçin ve tüm şikayetlerinizi konu her ne olursa olsun doktorunuzla çekinmeden konuşun.

Kadınların genital estetik konusundaki istek ve talepleri son yıllarda oldukça artmaktadır. Bunun nedeni de hastaların sosyal medya ve kendi arkadaşları arasında bu konuların daha fazla konuşulur hale gelmesidir.

Genital bölge estetik ameliyatları her ne kadar  görsellik için yapılıyor gibi görünsede olayın iç yüzü incelendiğinde bu ameliyatların daha çok psikolojik sorunların çözümü için yapıldığı anlaşılmaktadır. Cinsel ilişkiden soğuma, isteksizlik, eskisi gibi zevk alamama ve  orgazm olamama gibi sorunlar yaşayan kadınların sıkıntıları ayrıntılı olarak incelendiğinde altta yatan sebeblerin genital organlara ait estetik kaygılardan ortaya çıktığı anlaşılmaktadır. İç dudaklar çok büyük, galiba vajinam çok geniş, dışardan bakıldığında genital bölgem çok çirkin görünüyor gibi düşünceler bir kadında oluşursa cinsel ilişki kaliteside direk olarak kötü etkilenmektedir.

Yukarıda yazılanlardan da anlayacağınız gibi genital bölge estetik operasyonları sadece cinsel organların görünümleri nedeni ile yapılmaz. Daha çok cinsel hayat kalitesini etkileyen psikolojik sorunların ortadan kaldırılması için yapılır.

Kadınlar genital organlarının estetik görünümü konusunda eksikliklerinin olduğunu düşünürlerse cinsel ilişkiden yavaş yavaş uzaklaşırlar. Bunun nedeni çinsel ilişki sırasında partneri tarafından genital bölgesinin görülmesi ve beğenilmeme korkusudur. Bu yüzden kadınların bir kısmı cinsel ilişki yaşarken karanlık ortamları tercih edebilir ve oral ilişkiye izin vermeyebilir. Ameliyat sonrası aydınlık ortamda ve oral ilişki deneyimleri oldukça farklı anlatılmaktadır. Ayrıca  hastalar korkusuzca çekinmeden  cinsel ilişkiye girmenin çok güzel bir duygu olduğu anlatılmaktadırlar.

Genital estetik için başvuran hastalarımızın en sık şikayetleri: vajina genişliğinin artmış olmasından dolayı kendisinin ve partnerinin eskiden olduğu kadar cinsel ilişkiden keyif almamaları. İç dudak sarkması, iç dudakların normalden çok büyük ve uzun olması. Dış dudakların eski dolgunluklarını kaybetmesi ve genital organların renginin koyuluğunun fazla olması şeklinde olmaktadır.

Cinsel ilişki çiftler arasında iletişimi sağlayan çok özel bir konudur.  Kadın yada erkeğin ilişki sırasındaki hoşnutsuzluğu, memnuniyetsizliği ikisinide etkiler. Cinsel ilişkideki bu durum çiftlerin beraberliğinin devamlılığı konusunda oldukça önemlidir. Cinsel ilişkide sorunlar yaşayan çiftlerin beraberlikleri uzun sürmememektedir.

Kadının genital organlarının görünümü ve genital estetik konusunda kendine güvenmesi çok daha rahat ve özgür bir şekilde cinsel ilişki yaşamasını sağlamaktadır. Kadının vajina, iç dudaklarla, dış dudaklar, g noktası yada genital organların rengi konusunda kaygısının olması kadının çinsel ilişki sırasında kendine olan güvenini kaybetmesine neden olur ve cinsellikten farkında olmadan uzaklaşır.

Burdan da anlaşıldığı gibi genital organların şeklinin normal olması ve foksiyonel olarak problem çıkarmaması beraberliğin devamı acısından sanıldığından çok daha önemlidir.

Kadınlarımız artık genital estetik ile ilgili problemlerini kendi içlerinde yaşamaktansa doktorlarına bu şikayetlerini rahatlıkla söylemektedir. Kendilerine sunulan oldukça kolay olan  genital estetik ameliyatlarını yaptırdıktan sonra sağlıklı bir cinsel yaşama kavuşmaktalar.

Genital estetik ameliyatı sonrasında, kadının kendine olan özgüveni artar, çok iyi hisseder, cinsel ilişkiden eskisine oranla daha fazla zevk alır, orgazma ulaşma zamanı kısalır ve daha şiddetli orgazm olur ve en önemlisi uzaklaşmış olduğu cinselliğe tekrardan dönmüş olur.

Genital estetik problemler erkekler tarafından kadınlara söylenmesi kibar bir davranış olarak değerlendirilmez. Fakat bazen bunlarda kadınların başına gelmiyor dersek yalan söylemiş oluruz.

Kadınlara uygulanan genital estetik ameliyatlarından sonra erkekler kadınlardan çok daha fazla memnun olmaktadırlar. Özelliklede vajinal daraltma ameliyatlarından sonra. Bunuda yeri gelmişken söyleyelim.

” Tüm kadınların kendini güzel ve yeterli hissetmeye hakkı vardır ”

Genital estetik ameliyatı için gelen kadınlara neden ameliyat olmak istiyorsunuz ? diye sorduğumuzda çok değişik yanıtlar aldık

 • Cinsel ilişki sırasında vajinamdan gaz çıkarır gibi ses çıkıyor bu çok iğrenç hissettiriyor
 • Estetik olarak cinsel organlarımın görüntüsü hoşuma gitmiyor
 • Eşime de banada sanki cinsel organlarımız birbirine çok az temas ediyormuş gibi geliyor.
 • İç dudaklarım idrar yaparken engelliyor. İdrarım iç dudaklara çarpıyor bacaklarım ve giysilerim ıslanıyor.
 • Eskiden  daha kısa sürede orgazm oluyordum
 • Çok sık vajinal enfeksiyonum oluyor.
 • Doğum dikiş izlerim kötü görünüyor eşimden utanıyorum
 • Vajina iç kısmı normalde karşıdan bakıldığında görünmez yukardan aşağıya doğru çizgi şeklinde görünür. Benim vajina iç kısmının karşıdan bakıldığında görülmesi keyfimi kaçırıyor.
 • Eşimin beni aldatabileceğinden onu kaybetmekten korktuğum için yaptırmak istiyorum
 • Gülerken öksürürken ve hapşırırken idrar kaçırıyorum.
 • İç dudaklar vajina girişini kapatıyor cinsel ilişki sırasında canım yanıyor
 • Eşim eskisine göre vajinamın genişlediğini ve sanki cinsel organının hiç temas etmeden vajina içerisine girip çıktığını söylüyor.
 • İç dudaklar çok uzun dış dudaklarda buruş buruş
 • İç dudaklar çok büyük ve uzun olduğu için katlanıyor bu yüzden iyi temizleyemiyorum bundan dolayı çok sık enfeksiyon kapıyorum
 • Öneki genital estetik ameliyatını başarısız bulup bize tekrar yaptırmak için gelmiş.
 • Dar kıyafetler giydiğimde küçük dudaklarda sürtünme ile tahrişler oluyor canım cok yanıyor
 • Genital bölgemin çirkin görüntüsünden dolayı , cinsellik sırasında kendime güvenim olmuyor, kötü ve çirkin hissediyorum bundan dolayı cinsel ilişkiden kaçıyorum ve ilişki sırasında konsantre olamadığım için çok zor orgazm oluyorum
 • Dar kıyafetler ( tayt,pantolon, bikini )  giydiğimde dışarıdan çok belli oluyor.
 • Beni ameliyat olmam için eşim ikna etti ve o benden daha fazla vajinal daraltma ameliyatı yaptırmamı istiyor.
 • Yıllar geçtikçe genital bölgede kararma arttı
 • Sanırım boşanacağız eşimi tekrar elimde tutabilmek için boşanmamak için
 • İç dudaklardan biri büyük biri küçük
 • Tuvalette ıkınınca sanki vajinamın içinden top gibi bişeyler çıkıyor.