genital-estetigi-ve-barbie-vajina-106

Genital Estetiği ve Barbie Vajina

Genital bölge estetik operasyonları cinsel hazzın arttırılması, öz güven artışı, sosyal ortamlarda daha rahat davranabilme, hijyen ve enfeksiyon riskini azaltmak için yapılır.

Genital Estetiği ve Barbie Vajina

Genital Bölge Estetiği Nedir?

Genital bölge ile ilgili operasyonlar, özellikle son 20 yılda tüm dünyada hızla yayılmaya başladı.

En sık yapılan işlemler arasında labioplasti (iç ve dış dudak estetiği, özellikle barbie vajinagörünümü ile) vajinoplasti (vajina daraltma ameliyatı) perineoplasti (doğuma bağlı izlerin giderilmesi) ve genital bölge yağ dolguları yer alıyor.

Vajinal lazer ve radyofrekans uygulamaları ile vajinal gençleştirme, ameliyatsız vajina daraltma, genital bölge renk açma, cinsel haz ve orgazm tedavileri yapılabiliyor. Üstelik idrar kaçırma sorunu da lazerle, ameliyatsız tedavi edilebiliyor.

Genital Estetik Operasyonları Hangi Amaçlarla Uygulanır?

Estetik görünüm birinci nedendir. Aynı zamanda cinsel hazzın arttırılması, öz güven artışı, sosyal ortamlarda daha rahat davranabilme, hijyen ve enfeksiyon riskini azaltma gibi amaçları da var.

En Sık Hangi Genital Estetik Ameliyat Tercih Ediliyor?

Son 18 yıldır, 5000’den fazla hastamıza farklı genital estetik operasyonlar uyguladık. Yaptığımız genital bölge estetik ameliyatları arasında birinci sırada ‘labioplasti’ geliyor.

İç dudakların uzun, sarkık, kırışık görünümü hem psikolojik olarak olumsuz etkilemekte, hem de cinsel ilişkide ağrı, idrar yaparken zorlanma gibi sorunlara neden olabiliyor. Ayrıca koku ve sık vajinal enfeksiyon sebebidir. Bir dudağın diğerinden daha büyük olması (asimetri) da psikolojik kaygılara neden olabiliyor.

Labioplasti ile genital bölge dudakları küçültülüp, estetik olarak hoş bir görünüm sağlayabiliyoruz. Ameliyattan sonra hastalarda önemli ölçüde bir özgüven artışı izleniyor. Özellikle Barbie vajina görünümü en sık tercih edilen şeklidir.

Barbie Vajina Estetiği

Labioplasti birkaç farklı teknikle yapılabiliyor. Hastalar arasında en sık talep edilen yöntemler arasında iç dudakların mümkün olduğunca kısa bırakıldığı ‘barbie vajina’ görünümüdür.

Kaliforniya’dan başlayan bu trend şu anda tüm dünyayı sarmış durumda. Bu şekilde hastalar kendilerini çok daha iyi hissettiklerini ifade ediyorlar.

Barbie vajina görünümünde, daha iyi bir estetik sonuç için, eş zamanlı olarak klitoris üzerindeki cilt fazlalıklarının alınması da önemli. Ayrıca, dış dudaklara yağ dolgusu da yapılarak daha seksi bir görünüm elde etmek mümkün!

Vajinoplasti nedir?

Vajinoplasti, yani ‘vajinal daraltma ameliyatları’ genelde doğum sonrası vajinanın genişlemesi, buna bağlı olarak gelişen cinsel haz problemlerinde yapılan cerrahidir. Sigara içimi, gebelik, kötü kolajen bağ dokusu, genetik yatkınlık ve düzensiz beslenme de bağ dokusu yapısını bozarak ‘vajinal relaksasyon sendromu’ dediğimiz vajinal genişlemelere ve duyarsızlıklara yol açabilir. Bazı durumlarda vajina, yapısal olarak da geniş olabilir. Vajina genişlemesi hem kadın, hem de erkek partnerde cinsel haz ve orgazm ile ilgili sorunlara yol açar.

Vajina daraltma ameliyatları ile vajina yeniden, kalıcı şekilde eski sıkılığını kazanabilmektedir. Ayrıca, aynı seansta doğum dikiş izleri veya vajina-anus arası cilt katlantıları da giderilmektedir (Perieoplasti operasyonu). Hastalarımız, Barbie Vajina labioplasti veya cerrahi vajina daraltmadan 3 gün sonra sosyal hayatlarına dönülebilirler.

Vajinal Lazer ve Genital Radyofrekans (RF) nedir?

Özellikle son yıllarda gelişen yeni teknolojiler sayesinde karbondioksit lazer ve genital radyofrekans ile ameliyatsız vajina daraltma ve idrar kaçırma tedavileri yapılabilmektedir. Ayrıca, menopoza bağlı vajinal kuruluk, yanma ve cinsel ilişkide ağrı sorunlarında da oldukça güzel sonuçlar almaktayız. Lazer tedavileri genital renk açma, siğil tedavisi, dış dudak sıkılaştırma için de kullanılabilmektedir.

Genital PRP nedir?

Kişinin kendi kanı alındıktan sonra hazırlanan plazma içeriğinin genital alanda klitoris ve G noktasını kapsayacak bölgelere enjeksiyonudur. O shot (Orgazm aşısı) olarak bilinen bu işlemde cinsel haz ve orgazm fonksiyonu artmaktadır. Genital PRP, lazer veya RF ile de kombine edilebilir. Etkinlik çok daha artacaktır. Uygun hasta grubunda hayat kalitesini arttıran, mükemmel sonuçlar almaktayız!

Comments are closed.